Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Raport-Racism
Rok pieszego
Z młodym kierowcom w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów
Seks turystyka

Ruch drogowy

 1. Wypadek w Węgierskiej Górce

  Policjanci wyjaśniają okoliczności w których o godzinie 9.00 doszło do wypadku drogowego na ul. Zielonej w Węgierskiej Górce. W wyniku zderzenia samochodu BMW z Fordem, 3 ranne osoby pozostały na leczeniu w szpitalu.

 2. Nietrzeźwi kierujący

  Nietrzeźwi użytkownicy dróg, wciąż stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje. W czasie „Majówki” policjanci prowadzą działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym kontrole stanu trzeźwości kierujących.

 3. Wypadek w Ujsołach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj po godzinie siedemnastej w Ujsołach. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów cztery osoby trafiły do Szpitala w Żywcu.

 4. Zareagowały – policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców

  W minioną sobotę dyżurny żywieckiej komendy policji dwukrotnie odebrał telefon informujący go o tym, że drogą jedzie nietrzeźwy kierowca. W obu przypadkach dzwoniły kobiety – mieszkanki powiatu żywieckiego. Dzięki ich reakcji mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców – obaj mieli w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości obu zatrzymanym grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

 5. Podsumowanie działań „Truck & Bus”

  Wczoraj policjanci z żywieckiej drogówki prowadzili działania „Truck & Bus”. W czasie akcji stróże prawa kontrolowali przede wszystkim kierowców autokarów i samochodów ciężarowych. Wynik wczorajszych działań to m.in. nałożonych 17 mandatów karnych oraz zatrzymanych 9 dowodów rejestracyjnych.

 6. Z promilem na ciągniku rolniczym

  Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa, którzy wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę nie doszło do tragedii. Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 24-letniego mieszkańca Korbielowa, który kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie prawie promil alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

 7. Zareagowali - policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą

  Policjanci z żywieckiej drogówki dzięki informacji przekazanej przez mieszkańców powiatu ustalili i zatrzymali kobietę, która będąc w stanie nietrzeźwym spowodowała kolizję drogową i uciekła z miejsca zdarzenia. O dalszym losie nieodpowiedzialnej kierującej wkrótce zadecyduje sąd.

 8. Zatrzymany nietrzeźwy pirat drogowy

  Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta, który mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu spowodował kolizję drogową. Zderzenie z innym samochodem nie zatrzymało jednak pirata drogowego, który jadąc dalej wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust wodny na tyle silno, że przewrócił pojazd na bok. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje drogowe wyczyny wkrótce będzie się tłumaczył przed sądem.

 9. Potrącił pieszego i uciekł – poszukujemy świadków zdarzenia

  Żywieccy policjanci poszukują świadków potrącenia pieszego, do którego doszło wczoraj w Węgierskiej Górce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący potrącił pieszego na przejściu dla pieszych i uciekł. Przypominamy, że ucieczka z miejsca zdarzenia drogowego jest przestępstwem, za które sąd może orzec karę nawet 4,5 roku pozbawienia wolności.

 10. Działania "BUS" na Żywiecczyźnie

  Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, wspólnie z przedstawicielami Zespołu do Spraw Transportu Publicznego Starostwa Powiatowego w Żywcu prowadzili na terenie powiatu działania własne „Bus”. W ramach tej akcji, skontrolowano 36 pojazdów realizujących transport publiczny.