Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Raport-Racism
Rok pieszego
Z młodym kierowcom w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Zareagowały – policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców

  W minioną sobotę dyżurny żywieckiej komendy policji dwukrotnie odebrał telefon informujący go o tym, że drogą jedzie nietrzeźwy kierowca. W obu przypadkach dzwoniły kobiety – mieszkanki powiatu żywieckiego. Dzięki ich reakcji mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców – obaj mieli w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości obu zatrzymanym grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

 2. Podsumowanie działań „Truck & Bus”

  Wczoraj policjanci z żywieckiej drogówki prowadzili działania „Truck & Bus”. W czasie akcji stróże prawa kontrolowali przede wszystkim kierowców autokarów i samochodów ciężarowych. Wynik wczorajszych działań to m.in. nałożonych 17 mandatów karnych oraz zatrzymanych 9 dowodów rejestracyjnych.

 3. Z promilem na ciągniku rolniczym

  Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa, którzy wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę nie doszło do tragedii. Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 24-letniego mieszkańca Korbielowa, który kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie prawie promil alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

 4. Zareagowali - policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą

  Policjanci z żywieckiej drogówki dzięki informacji przekazanej przez mieszkańców powiatu ustalili i zatrzymali kobietę, która będąc w stanie nietrzeźwym spowodowała kolizję drogową i uciekła z miejsca zdarzenia. O dalszym losie nieodpowiedzialnej kierującej wkrótce zadecyduje sąd.

 5. Zatrzymany nietrzeźwy pirat drogowy

  Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta, który mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu spowodował kolizję drogową. Zderzenie z innym samochodem nie zatrzymało jednak pirata drogowego, który jadąc dalej wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust wodny na tyle silno, że przewrócił pojazd na bok. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje drogowe wyczyny wkrótce będzie się tłumaczył przed sądem.

 6. Potrącił pieszego i uciekł – poszukujemy świadków zdarzenia

  Żywieccy policjanci poszukują świadków potrącenia pieszego, do którego doszło wczoraj w Węgierskiej Górce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący potrącił pieszego na przejściu dla pieszych i uciekł. Przypominamy, że ucieczka z miejsca zdarzenia drogowego jest przestępstwem, za które sąd może orzec karę nawet 4,5 roku pozbawienia wolności.

 7. Działania "BUS" na Żywiecczyźnie

  Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, wspólnie z przedstawicielami Zespołu do Spraw Transportu Publicznego Starostwa Powiatowego w Żywcu prowadzili na terenie powiatu działania własne „Bus”. W ramach tej akcji, skontrolowano 36 pojazdów realizujących transport publiczny.

 8. Potrącił pieszą na przejściu

  Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Pomimo sprzyjającej aury pogodowej niestety ciągle dochodzi do zdarzeń w ruchu drogowym. Wczoraj na terenie naszego powiatu odnotowaliśmy cztery kolizje drogowe oraz jeden wypadek, w wyniku którego 35-letnia mieszkanka Żywca trafiła do szpitala. Kobieta została potrącona, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych. Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi może kogoś kosztować zdrowie, a nawet życie.

 9. Nietrzeźwy 19-latek bez uprawnień spowodował kolizję i uciekł

  Policjanci z Łodygowic zatrzymali 19-letniego pirata drogowego. Mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, nie mając do tego uprawnień, spowodował kolizję drogową oraz uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat więzienia. Wkrótce odpowie też za szereg popełnionych wykroczeń drogowych.

 10. Działania „Bezpieczne powroty 2014”

  Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyły się policyjne działania „Bezpieczne powroty 2014”. W ramach akcji policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa przede wszystkim kontrolowali stan trzeźwości kierujących i prędkość z jaką się poruszali. Mundurowi sprawdzali także stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci.