"Nie bądź następny..." - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

"Nie bądź następny..."

Data publikacji 27.04.2017

W katowickiej komendzie wojewódzkiej rusza kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów. 25-latek apeluje do innych cyklistów „Nie bądź następny...”. To właśnie zdanie, jest hasłem przewodnim programu stworzonego przez Śląską Policję, GDDKiA z Katowic oraz katowickiego WORD-u.

Akcja dedykowana jest motocyklistom, ale i wszystkim użytkowników dróg, którzy w oczywisty sposób wpływają na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. 

Kampania „Nie bądź następny...”, której pomysłodawcą jest śląska drogówka, została stworzona po to, aby ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów i kierujących quadami. Akcja jest zdecydowanym sprzeciwem wobec naruszeniom prawa na drogach m. in. nadmiernej prędkości, brawurze i niebezpiecznemu stylowi jazdy (tzw. palenie gumy, jazda na jednym kole, umyślne wprowadzanie kierowanego pojazdu w poślizg). Najczęściej właśnie takie zachowania powodują ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Mundurowi zaznaczają, że takie zachowania będą surowo karane i skutecznie eliminowane. Co istotne, przesłaniem programu jest nie tylko pouczenie o nieuchronności kary, ale przede wszystkim odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców i tym samym uświadomienie im, że niebezpieczne zachowania na drodze zagrażają ich życiu, a także bezpieczeństwu innych. Przedsięwzięciu towarzyszy emisja przejmującego spotu filmowego, opowiadającego tragiczną historię 25-letniego motocyklisty.

Organizatorem kampanii jest: śląska drogówka, której partneruje w akcji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach. 

Źródło: KWP w Katowicach

Ładowanie odtwarzacza...