Rozbój i kradzież z włamaniem w jedną noc - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Rozbój i kradzież z włamaniem w jedną noc

Data publikacji 15.03.2017

Policjanci z Żywca zatrzymali i rozliczyli z przestępczej działalności trzech mieszkańców miasta, którzy na ulicy napadli na bezbronnego, młodego mężczyznę. Napastnicy pobili go i skopali, następnie ukradli mu dowód osobisty, prawo jazdy, gotówkę, oraz sprzęt do odsłuchu muzyki. Wczoraj jeden ze sprawców został objęty dozorem policji, natomiast dwóch z racji wieku trafi przed oblicze sądu rodzinnego.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy z piątku na sobotę. To wówczas na jednym z osiedli trzech mężczyzn zaatakowało niewinnego przechodnia. Napastnicy byli niezwykle brutalni, mężczyzna otrzymał sporo ciosów, a gdy się przewrócił, sprawcy okładali go po twarzy i kopali w głowę. Na koniec zabrali swej ofierze dowód osobisty, prawo jazdy, gotówkę, oraz sprzęt do odsłuchu muzyki. Uciekli pozostawiając go leżącego na ziemi.

Żywieccy dzielnicowi, patrolowcy oraz kryminalni, którzy od samego początku zajmowali się sprawą rozboju, nie dawali za wygraną. W końcu ich niezłomność zaowocowała sukcesem i doprowadziła na właściwy trop sprawców. Okazali się nimi trzej mieszkańcy miasta, jeden w wieku 22 lat, natomiast pozostali to nieletni w wieku 15 lat. Wszyscy wpadli w ręce policjantów. W tą samą noc na terenie miasta, miała również miejsce kradzież z włamaniem. W jej wyniku skradziono gotówkę. Jak się okazało, włamania do jednego z lokali gastronomicznych dokonało tych samych dwóch nieletnich. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. O losie dwóch młodszych zadecyduje sąd rodzinny. Pełnoletni sprawca rozboju decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za  rozbój  grozi nawet do 12 lat więzienia.